هزینه ساخت Galaxy S7 تقریبا یک سوم قیمت فروش آن است

هزینه ساخت Galaxy S7 تقریبا یک سوم قیمت فروش آن است

شاید هنگام پرداخت هزینه برای خرید یک گوشی این سوال برایتان پیش آمده که هزینه تمام شده آن برای کمپانی مبدا چقدر است؟! در این خبر سود کلان شرکت‌های سازنده از فروش گوشی‌ها مشخص می‌شود!

به نقل از کمپانی آماری IHS، ساخت گوشی Galaxy S7 معادل ۲۵۵ دلار برای سامسونگ هزینه برداشته است؛ Galaxy S5 که پرچمدار دو سال پیش سامسونگ بود با هزینه تمام شده ۲۵۶ دلار یعنی ۱ دلار بیشتر از Galaxy S7 تولید شد.

از مجموع ۲۵۵ دلار گران‌ترین بخش گوشی را پردازنده آن یعنی Snapdragon 820 تشکیل می‌دهد که با قیمت ۶۲ دلار از سوی کوالکام به سامسونگ فروخته شده است؛ البته این پردازنده صرفا مخصوص نسخه امریکایی Galaxy S7 بوده و نسخه جهانی آن با پردازنده اختصاصی سامسونگ یعنی Exynos 8890 هشت هسته‌ای روانه بازار می‌شود.

دوربین ۱۲ مگاپیکسلی این گوشی که از تکنولوژی Dual Pixel بهره‌مند شده حدودا ۱۴ دلار برای سامسونگ آب می‌خورد حال آن‌که سرهم بندی قطعات ۵ دلار هزینه برداشته است. البته به این نکته دقت داشته باشید که این هزینه‌ها صرفا مربوط به قطعات فیزیکی بوده و هزینه توسعه نرم‌افزار، تبلیغات، بازاریابی و توزیع محصول در بازار جزو ۲۵۵ دلار محاسبه نشده است.

نکته جالب توجه اینکه به نقل از وب‌سایت iFixit، تعمیر Galaxy S7 و S7 Edge کار بسیار دشواری بوده و از نظر راحتی تعمیرات، امتیازی بهتر از ۳ از ۱۰ کسب نکرده‌اند؛ این در حالیست که پرچمدار پیشین یعنی Galaxy S6 امتیاز ۴ و پرچمداران پیشین Galaxy S5 و Galaxy S4 به ترتیب امتیاز ۵ و ۸ را از ۱۰ بدست آورده بودند. همانطور که مشخص است با پیشرفته‌شدن اسمارت‌فون‌ها تعمیر آن‌ها نیز روزبه‌روز سخت‌تر شده و کار را برای کاربران و متخصصان دشوار می‌سازد.

دیدگاه ها مسدود شده اند .