مقایسه سرعت اگزینوس ۸۸۹۰ و اسنپ‌دراگون ۸۲۰ در Galaxy S7

مقایسه سرعت اگزینوس ۸۸۹۰ و اسنپ‌دراگون ۸۲۰ در Galaxy S7

خیلی از کاربران بر سر قدرت پردازنده‌های اگزینوس و اسنپ‌دارگون پرچمداران جدید سامسونگ با هم اختلاف نظر دارند به همین دلیل تست‌ها و آزمایش‌های مختلفی روی این دو مدل صورت می‌گیرد تا عملکردشان در دنیای واقعی مشخص شود. در ادامه مطلب ویدیوی خواهید دید که پردازنده‌های گلکسی اس ۷ را از نظر سرعت باز کردن اپلیکیشن‌ها و مولتی تسکینگ بایکدیگر مقایسه می‌کند.

سامسونگ در پرچمداران ۲۰۱۶ خود از دو نوع پردازنده اسنپ‌دراگون و اگزینوس استفاده کرده است. درحالی که Galaxy S7 و Galaxy S7 edge در بازارهای آمریکا و چین با پردازنده اسنپ‌دراگون ۸۲۰ عرضه می‌شوند، کاربران سایر بازارها، این دو گوشی را با پردازنده اگزینوس ۸۸۹۰ خواهند داشت.
بسیاری از کاربران که تعداد آنها در کشور ما هم کم نیست، ترجیح می‌دهند از مدل اسنپ‌دراگون گلکسی اس۷ استفاده کنند. در تست‌های انجام شده روی پردازنده اسنپ‌دراگون ۸۲۰ مشخص شده است که عملکرد بهتری در پردازش‌های تک هسته‌ای و گرافیکی نسبت به مدل دیگر دارد در حالی که اگزینوس ۸۸۹۰ در پردازش‌های چند هسته‌ای تواناتر خواهد بود.
در ویدیوی زیر، دو دستگاه Galaxy S7 را با پردازنده اسنپ‌دراگون ۸۲۰ و اگزینوس ۸۸۹۰ مشاهده می‌کنید که در دو مرحله آزمایش می‌شوند. در آزمایش اول سرعت باز شدن اپلیکیشن‌ها سنجیده شده و در دومی نحوه عملکرد این دو پردازنده در مولتی‌تسکینگ نشان داده می‌شود.

در آزمایش اول مشخص می‌شود که اگزینوس ۸۸۹۰ به دلیل داشتن تعداد هسته‌های بیشتر، عملکرد سریع‌تری دارد. این برتری در آزمایش دوم (مولتی تسکینگ) نیز ادامه پیدا می‌کند و برگشتن به اپ‌های تازه باز شده به آسانی صورت خواهد گرفت، در صورتی که در مدل اسنپ‌دراگون که از مقدار حافظه رم یکسانی (۴ گیگابایت) برخوردار است، برگشتن به اپ‌های از پیش باز شده، منجر به لود شدن دوباره آنها می‌شود!
این ویدیو‌‍ را تماشا کنید و به ما بگویید که نظرتان در مورد مقایسه عملکرد پردازنده اسنپ‌دراگون ۸۲۰ با اگزینوس ۸۸۹۰ در Galaxy S7 سامسونگ چیست؟

دیدگاه ها مسدود شده اند .