سامسونگ میزان واقعی چاقی شما را اطلاع می‌دهد|دانستنيهاي موبايل

سامسونگ میزان واقعی چاقی شما را اطلاع می‌دهد

شاید برای شما هم جالب باشد که دنیای تکنولوژی تا چه حد در زندگی ما رسوخ و نفوذ کرده است. اخیرا سامسونگ در جدیدترین اقدامش چیپ‌های تازه‌ساخت خود را رونمایی کرد. این پردازنده، که برای دستگاه‌های پوشیدنی ساخته شده، قرار است یکی از بزرگ‌ترین و انقلابی‌ترین ساخته‌های این کمپانی کره‌ای باشد.

این چیپ قادر به پردازش تعداد بی‌شماری از سنسورهاست و این یعنی دستگاه مجهز به آن قادر به ثبت و درک وضعیت کامل سلامتی بدن شما در تمام طول روز خواهد بود. اما این تمام ماجرا نیست! بلکه سامسونگ مدعی شده قادر است این محصول را به حدی ریز تولید کند تا در تمام گجت‌های بسیار کوچک پوشیدنی نیز جای بگیرد.

آن‌طور که سامسونگ اعلام کرده، قابلیت‌های کلیدی این چیپ شامل این موارد می‌شود: تجزیه و تحلیل مقاومت بیوالکتریکی (BIA)، فوتوپلتیسموگرافی (PPG)، نوار قلب (ECG) و درجه حرارت پوست و پاسخ گالوانیک پوست (GSR). درواقع به بیان ساده‌تر این قطعه کوچک سخت‌افزاری قادر است میزان چاق شدن شما را درک کند، سرعت و ریتم ضربان قلب شما را کنترل نماید، میزان استرس شما را تحت نظر بگیرد و حتی بداند که چقدر گرمتان شده است!

یکی از مواردی که باعث می‌شود ما نسبت به این محصول بسیار هیجان‌زده باشیم قابلیت مانیتورینگ GSR بدن است و این یعنی میزان فشاری که به بدن‌تان وارد می‌شود کاملا قابل اندازه‌گیری است و در کنار آن مقدار هیجانات شما نیز تحت نظر این چیپ قرار می‌گیرد.

تصور کنید شما در حال دویدن در مسیر موردنظرتان هستید و احساس جهش ناگهانی انرژی می‌کنید و تصمیم می‌گیرید با سرعت بیشتری بدوید. در این لحظه بدنتان آدرنالین بیشتری تولید و آن را بین عضلاتتان توزیع می‌کند و برای لحظاتی به شما احساس سرزندگی و پرواز می‌بخشد. یک گجت پوشیدنی با سنسور GSR قادر به ثبت تمام واکنش‌های شیمیایی بدنتان در رابطه با این موضوع است و به صورت لحظه‌ای تمام فعل و انفعالات بدن را تحت نظر خود می‌گیرد.

البته هنوز عملکرد دقیق چیپ جدید سامسونگ چندان واضح نیست، ولی در کل این دید را به ما می‌دهد که سال ۲۰۱۶ ممکن است یکی از دوره‌های بسیار خوب برای گجت‌های سلامتی محسوب شود. هرچند هنوز هیچ دیوایسی با قابلیت پشتیبانی از این سنسور تولید نشده، دور از حقیقت نیست اگر انتظار داشته باشیم که سامسونگ پلتفرمی برای پوشش این سنسور و قابلیت‌های آن تولید کند.

دیدگاه ها مسدود شده اند .